Blog

Buďme laskaví k našemu očnímu okolí

Oční okolí je velice delikátní část naší tváře. Pokožka je zde až 4x tenčí než v ostatních částech obličeje a zároveň je to místo, které každý den dostává zabrat. Nenachází se tu žádné tukové žlázy, i proto zde pokožka více ztrácí na pružnosti a hydrataci.

Nejčastěji se potýkáme s tmavými kruhy, drobnými vráskami a otoky. Možná si to ani neuvědomujeme, ale oční okolí pracuje: napínáme mimické svaly, mrknáme. A samozřejmě, že i zde působí vnější faktory, které ovlivňují kvalitu naší pokožky: ultrafialové záření, stres, náš životní styl (velké množství cukru, kouření, alkohol), kvalita spánku (nebo jeho nedostatek), znečištění ovzduší, teplotní výkyvy.

Na pokožku očního okolí má vliv také genetika a věk – a důležitá je i také prevence, tedy, nezáleží na věku, péče o oční okolí by se v návaznosti na důvody výše neměla zanedbat. Na všechny tyto faktory pleť reaguje poklesem hydratace, což vede ke ztrátě pevnosti pokožky a vzniku vrásek, a také špatnou cirkulací lymfy – to ovlivňuje tvorbu váčků a tmavých kruhů.

Péče efektivní a zároveň šetrná

Měli bychom se vyhnout příliš hutným olejům a také špatně se vstřebávajícím krémům. O oční okolí bychom se měli starat pravidelně a pouze produkty, které jsou lehké, dobře se vstřebávají, umí proniknout do hlubších kožních vrstev a samozřejmě nesmí oči a jejich okolí dráždit. Ideální je produkt, který umí komplexně řešit jak hydrataci, tak dostatečné prokrvení. Nová Komplexní oční péče SMYSSLY je ideálním řešením.

Jde o lehkou hluboce hydratační emulzi, která pokožku oživí, nezatíží a tmavé kruhy umí při pravidelném používání krásně redukovat. Jde totiž o produkt, který obsahuje mimořádně účinné složky.

Cernilys® je unikátní složka extrahovaná z cedru atlantského. Stimuluje mikrocirkulaci, čímž zvyšuje průtok krve a lymfy, což napomáhá k odstranění namodralých kruhů a váčků. Klinické studie této jedinečné složky ukazují, že dokáže redukovat kruhy a váčky o 35%. Kromě toho omezuje hromadění hemoglobinu a vzniku červených žilek.

Další důležitou složkou jsou peptidy, které podporují obranyschopnost pokožky a zmírňují podráždění. Nechybí vosk derivovaný z jojobového oleje, ten napomáhá snížení zarudnutí a hloubkové hydrataci.

A nechybí ani luxusní přírodní a vysoce funkční oleje: z kamélie japonské a slunečnicový olej. Ten na první pohled může působit velmi obyčejně, nicméně jeho funkční schopnosti jsou právě pro oční okolí ideální: strukturou se podobá lipidům kožní tkáně a dokáže rychle proniknout do hlubších vrstev epidermis a působí zde jako funkční antioxidant – chrání pleť proti ztrátě pevnosti a pružnosti. Navíc je jemný a protizánětlivý.

Je tolik důvodů, proč tenhle malý přírodní zázrak vyzkoušet. Začít pečovat o oční okolí je laskavost, kterou prokážeme sobě a své pokožce. A od věci také nebude vhodnou kosmetickou péči doplnit o dostatečné množství vody, bylinkového čaje a občasnou procházku venku. Příroda totiž, jak vidíte i na naší kosmetice, dokáže malé zázraky.